Vuoden 2020 toiminta käynnistyy

Seuran uusi hallitus on kokoontunut ensimmäisen kerran vuosikokouksessa valitulla kokoonpanolla. Uudet toimihenkilöt on nyt päivitetty seuran sivuille ja uuden kauden toiminta aloitettu.


Uusien toimihenkilöiden yhteystiedot löytyvät nyt sivustoltamme sekä alla olevan linkin kautta:


https://www.westendsailors.fi/yhteyshenkilot


Seura muistaa jäsenistöä jälleen jonkin ajan kuluttua sähköpostilla vuosittaisten maksusuoritusten merkeissä. Maksut mahdollistavat toimintamme jatkuvuuden ja kiitämme etukäteen kaikkia aktiivisesta osallistumisesta.


Hyvää alkavaa purjehduskautta ja vuosikymmentä koko jäsenistölle.


Juha Venho35 views0 comments

Recent Posts

See All
WESTEND SAILORS WS RY

Westend Sailorsin tavoitteena on toiminnallaan edistää westendiläistä vesillä liikkumisen mahdollistamaa yhteenkuuluvuutta. Yhdistys edistää monin tavoin veneilyä harrastuksena, antaen myös opastusta ja käytännön neuvoja veneilyharrastuksen aloittamiseksi ja ylläpitämiseksi. Vesiurheilun aloittamista kaikissa sen muodoissa kannustetaan.

YHTEYSTIEDOT

Westend Sailors WS ry toimii satamassaan ja muussa toiminnassaan vapaaehtoisvoimin. Parhaiten yhteydenotto seuraan toimii sähköpostitse.

sihteeri (at) westendsailors.fi, 0500 608880

kommodori (at) westendsailors.fi, 0500 447300

© 2019 Westend Sailors ry, N60° 09' 45''  E 24° 48' 27''