top of page

Vuosikokous päätti Westend Sailorsin toimintavuoden

Yhdistyksen vuosikokous hyväksyi kuluneen toimikauden tilinpäätöksen ja myönsi vastuuhenkilöille vastuuvapauden. Tulevan toimikauden toimintasuunnitelma, maksut (ei muutoksia) ja talousarvio hyväksyttiin hallituksen esitysten mukaisesti. Uuteen hallitukseen valittiin Matti Halttunen, Lars Hongelin, Jukka Jyränoja, Timo Kovanen, Antti Nurminen, Jan Segerstam ja Juha Venho. Hallitus järjestäytyy tammikuussa. Vuosikokous päätti hallituksen esityksestä myös kutsua Matti Halttusen yhdistyksen kunniajäseneksi (kuva). Matti on tehnyt parinkymmenen vuoden ajan työtä laiturimestarina ja yhdistyksen hallituksen jäsenenä toimien erityisen ansiokkaasti yhdistyksen hyväksi. Yhdistys kiittää ja onnittelee Mattia! Työnsä päättäneen hallituksen puolesta kiitän yhteistyöstä kuluneella kaudella ja toivotan kaikille rauhallista talvea! Tapio Heikkilä ex-kommodori


135 views0 comments

Comments


bottom of page